něco o mně | fotogalerie | guestbook | download |

Něco o mně

Obecné zájmy: PC (hardware/software), odborná literatura, programování, Internet, jakékoli novinky z oblasti IT, počítačové hry; slaboproudá elektronika, sport (volejbal, basketbal/street, apod.), kolo, kytara, psychologie, relaxace a spánek. :-)


Kolik je mi let: neprozradím, ale můžete hádat. Každou chvíli se to mění, znamením jsem rak. :)


Čím se živím: momentálně pracuji v jedné soukromé firmě coby jediný system administrator. Dohlížím celou síť (cca 500 aktivních prvků), 1xSBS 2003 server, konfiguruji Cisca a FreeBSD servery. Ve volnějších chvílích působím též jako vývojář (PHP,Perl) různých podpůrných nástrojů. A aby toho nebylo málo, funguji též jako technická podpora našim zákazníkům (diagnostika a řešení závad). Jsem držitelem několika mezinárodně platných certifikací.


Co jsem dělal: byl jsem malý, celkem bezvýznamný správce jedné, středně velké počítačové sítě, administroval NT4-2003 (AD), Novell NetWare, udržoval Oracle databáze, Exchange server a samozřejmě další specifické informační systémy. Mou náplní byla spíše technická podpora méně zdatných uživatelů, věnování se jejich problémům (těm souvisejícím :-)), občas jsem někde něco propojil, vyměnil a to bylo asi tak vše.


Hudba: v podstatě libovolný žánr kromě dechovky, podle nálady. Nemám trvale oblíbené interprety ani skupiny, výběr je opravdu zcela individuální - píseň od písně. V zásadě mám rád věci které zaujmou svou výjimečností, třeba i jednoduchostí, jak cizí, tak i českou tvorbu.


Čtení: co to je? Úplně popravdě jsem asi do svých 20ti let přečetl pouze jedinou normální knihu (jestli se tomu tak dá říkat), měla asi 18stran, určitě znáte "Jak to bylo pohádko, zabloudilo kuřátko, pípá pípá nožky bolí...", má první kniha. Nicméně manuálů a odborné literatury mi rukama prošlo nesčetné množství. Poslední dobou si občas přečtu i nějakou tu pozitivní literaturu přispívající k rozvoji mé zanedbatelné maličkosti. :) Knih mám poměrně velké množství - kupuji si je pro radost. Je to má cenná sbírka, přestože jsem zatím některé ani pořádně neotevřel.


Dobré filmy: Armageddon, Narušení (Girl, Interrupted), Equilibrium, Nezvratný osud 1-3 (Final Destination), Donnie Darko, Kostka 1,2 (Cube), Úkryt (Panic Room), Pošli to dál (Pay it Forward), Šestý smysl (The Sixth Sense), Gothika.


Oblíbený seriál: Krajní meze (The Outer Limits), The IT Crowd, The Simpsons, Star Trek.


Programování a zkušenosti (minulost i současnost): Quick Basic, Turbo (Borland) Pascal, assembler, Borland Delphi, PHP, HTML, CSS, JavaScript, VB script, XML, DHTML, SQL, Windows API, C/C++, Perl, vývoj firmwarů pro procesory PIC.


Hraní (Gaming): kde jsou ty časy, kdy jsem většinu svého volného času proseděl u mnoha počítačových her. Nyní už je to jen jakási přetrvávající forma odreagování (nikoli závislost), i když čas od času také propadnu. :) Single už hraji spíše výjimečně (seznam dohraných titulů), zato multi-player vytrvale rozvíjím v dosud nepřekonaných titulech jako jsou UT, NFS:U, AoM, Medal of Honor, NHL...


Ještě umím: něco málo v Adobe Photoshopu, navrhovat plošné spoje v Eaglu, FrontPage, Visio a plno dalších. Zvládám základy FreeBSD - instalaci a základní konfiguraci. Hardwarové znalosti raději příliš rozepisovat nebudu (rozuměj bylo by to na dlouho). :) Zajímám se v podstatě o vše.Aktuální PC sestava (jen to zajímavější):
Case Chieftec LBX-01B-B-B černá
Základní deska Gigabyte GA-X48-DQ6 (čipset Intel X48)
Procesor Intel Core2 Quad Q9450 2,66GHz 2x6MB cache
Chladič CPU AURAS LPT-700 socket LGA775, měď+hliník
Paměť A-Data DIMM 4x2048MB DDR II 800MHz Extreme Edition (CL4 [4-4-4-12] při 1.8V)
GIGABYTE HD 5770 ​(GV​-R577SL​-1GD​) 1GB, PCI​-E, pasivní chlazení
Zvuková karta Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro
Řadič 223E 4x RS232 + 1x paralelní port, PCI-E
DVD mechanika Lite-On LH-20A1L
Pevný disk Samsung SpinPoint F1 1000GB (SATA II, NCQ, 32MB)
Pevný disk Seagate Baracuda 1000 GB (Barracuda ES, SATA II, NCQ, 32MB)
Pevný disk Samsung 500 GB (SATA2,16MB) v hliníkovém externím boxu ICY USB2.0/eSATA.
Čtečka paměťových karet Apacer Mega Steno AE300
Napájecí zdroj SEASONIC M12II-520 - 520W (80PLUS Bronze)
LCD Monitor 24" Samsung BX2440
Web kamera Microsoft LifeCam VX-1000
Scanner HP ScanJet G2710
Reproduktory Genius SP-G16
Myš A4Tech Optical GreatEye WheelMouse WOP-35

Tiskárna HP LaserJet P1505n (USB2.0+LAN)
Netbook Asus Eee 1000H (redukce USB/RS-232)

Co zajímavého jsem měl dříve, už nemám:
Procesor AMD Athlon XP 1900+
Chladič FalconRock socket A/370 (2500ot./25dB)
základní deska ABIT KG7-RAID (čipset chladí pasivní ZALMAN ZM-NB47J)
Grafická karta ATI (Sapphire) Radeon 9600, 256 MB DDR, VGA/DVI/TV-out
Zvuková karta Creative Audigy 2
Promise SATA300 TX4 4xSerial ATA
SCSI Adaptec AHA-2910C

Co mi jde/šlo: roztočit basketbalový míč na prstu ruky a za přispění druhé ruky jej držet v rotaci; složit Rubikovu kostku (3x3x3) ve velmi dobrém čase včetně několika jednoduších obrazců; uvařit špagety. :-)


Další zájmy: občas se pustím i do nějaké jednodušší elektronické konstrukce - vše od návrhu až po funkční prototyp, plošné spoje maluji stále ručně, trubičkovým perem :). Ve svém dětství jsem také hodně modelařil, převážně plastové letecké modely v měřítku 1:72, vláčky mi také nejsou zcela cizí (Piko/TT), ale to už je minulost. Velmi se mi líbí letecké RC-modely a někdy bych si opravdu něco takového rád vyzkoušel. Jinak samozřejmě nějaký ten aktivnější sport, výlet na INVEX či LinuxExpo, to už jsme ale zase zpátky u počítačů. :-)