něco o mně | fotogalerie | guestbook | download |

Placený software - prodej

Sportingbet/ParadaiseCasino: European Roulette
Jste příznivci lehkého či tvrdšího hazardu, či profesionální sázející? Pak je tato aplikace určena právě pro Vás. Program pracuje na principu automatického sázení s nejnižším možným rizikem (jedna ze základních strategií - Martingale). Sázky jsou realizovány pouze na barvu červená/černá (šance na výhru 48,65%) - v případě prohry se pak původní sázka zdvojnásobuje, přičemž je vsazena na stejnou barvu, která předchozím losování prohrála. V případě výhry se začíná opět se základní sázkou, avšak na opačnou barvu. Riziko této metody spočívá pouze v nedostatečném krytí účtu (zvolená barva musí jednou padnout) a limitu maximální sazené částky - čím více žetonů, tím lépe!

Jedná se o samostatnou aplikaci, která nijak nezasahuje do původní on-line hry. Veškeré detekce a vyhodnocování stavů funguje na principu OCR snímání, z tohoto důvodu je nutné mít okno hry vždy ve viditelné části obrazovky (maximalizované). Program je navržen pro bezobslužný chod (hraje za vás), samozřejmostí je průběžné počítání celkového obratu a bilance žetonů, stejně tak přehledný log průběhu hry (dostupný rovněž v souboru).

V případě zájmu je možno provést úpravy přímo na míru požadovaným strategiím. Stejně tak jsem schopen vytvořit podobné "bot" aplikace pro hry na podobném principu.

Požadavky: Sportingbet kasíno, on-line verze (IE7). Cena: 290,- Kč.


iKavárna 1.7.2
je zajímavý kus software, jenž do značné míry splňuje požadavky na něj kladené: evidovat platby za zboží a služby v internetové kavárně. Instalace na stanici obsluhy je bezproblémová, nemusíte se tedy obávat zlomyslností při konfigurování odděleného balíčku pro server a zvlášť pro jednotlivé klientské stanice.

"Počítadlo" se zákazníkům spouští manuálně, nikoliv automaticky, což považuji spíše za výhodu (kdo měl někdy v provozovně bandu neposedných Italů, jistě ví, o čem mluvím). V nově přepracovaném, nyní již příjemnějším GUI, jsem dále uvítal možnost zpoplatnění internetu nejen po minutách, ale např. po každé započaté čtvrthodině. Dobře je rovněž vyřešena editace typů zboží (nápoje, CD, tisk...) a jeho přiřazování ke klientským PC pomocí drag & drop, popř. dvojklikem; pokud se překliknete, nevadí, pomocí pravého tlačítka se dá přidané zboží rovněž odebrat. Pobavilo mne chování iKavárny po kliknutí na tlačítko "Ukončit" - políčko změní barvu a až do znovuspuštění si vyúčtovanou částku "pamatuje", což se velice hodí v případě sporu se zákazníkem. Při finálním vyúčtování klienta je možné specifikovat slevu (zboží i internet), po vyplnění přijaté částky program vypočte, kolik klientovi vrátit nazpět.

Oproti předchozí verzi přibyl účet přímého prodeje, který dříve citelně chyběl. Nově lze rovněž definovat libovolný počet administrátorských či uživatelských účtů. Běžný uživatel nemá oprávnění spravovat položky zboží + seznam uživatelů a provádět konfiguraci. V nové verzi iKavárny také můžeme nastavit měnu (např. české nebo slovenské koruny) a editovat položky v okně závěrečného vyúčtování.

Do instančního adresáře programu se do souborů log.txt a log.csv ukládají provedené platby, a to ve tvaru číslo účtenky, datum, čas, uživatel, cena za internet, cena za zboží, celková cena. Tyto informace je tedy možné bez problému dále zpracovávat např. tabulkovým procesorem. Program v průběhu testování ani jednou nehavaroval a v paměti zabíral kolem 6MB, náročnost na CPU byla rovněž zanedbatelná. Vývoj programu nadále pokračuje - již brzy by se měly objevit další nové funkce. Své návrhy a připomínky můžete zasílat na adresu autora.

Od verze 1.7.2
  • plná obnova stavu (ovevřených tiketů) v případě pádu programu/systému či neočekávaného restartu.
  • slevu za internet/zboží lze specifikovat i procentuálně.

Požadavky: Windows 98/ME/NT/2000/XP/Vista/2000 Server/2003 Server. Cena: 1490,- Kč.


ALARMswitch
slouží k nenápadnému "volání o pomoc" v případě ohrožení. Je to tedy přesně ten typ softwaru, u kterého doufáte, že jej nikdy nebudete potřebovat. Nicméně když už jej využijete, budete za něj opravdu rádi. Své využití nachází všude tam, kde probíhají individuální jednání za "zavřenými dveřmi".

Rozhraní programu sestává z jediného okna, v němž při prvním spuštění nadefinujete identifikační údaje (ověření těchto údajů probíhá automaticky každých 60dní), a pak už stačí nechat jej minimalizovaně spuštěný.

Při stisknutí klávesové zkratky Ctrl+Alt+Shift+F12 program skrytě odešle zprávu všem uživatelům v místní síti a nebo ve vámi nadefinované skupině. Těm se zobrazí nepřehlédnutelné hlášení "Žádost o pomoc" doprovázená zvukovým efektem včetně identifikačních údajů, osoby, jenž poplach vyvolala.

Technický popis:
Aplikace komunikuje síťovým UDP broadcastem, je tedy určena pro použití v rámci jednoho subnetu. Zapracována je též detekce aktivního firewallu (XP) včetně automatického povolení komunikace.

K dnešnímu dni program úspěšně využívá několik zákazníků, převážně z oblasti státní správy (úřady práce, správa soc. zabezpečení atd.), ale také soukromé sféry.

Požadavky: Windows 98/ME/NT/2000/XP. Cena multilicence: 990,- Kč.